Najlepsze atrakcje Wrocławia

Wrocław to jedno z najstarszych i najbardziej urokliwych miast Polski, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Miasto, które skrywa wiele tajemnic, niezwykłych historii i pięknych zakątków. Poniżej przedstawiamy listę pięciu atrakcji, które każdy turysta odwiedzający Wrocław powinien zobaczyć.

  1. Rynek we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu to niewątpliwie serce tego miasta. Ten jeden z największych rynków w Europie jest domem dla wielu pięknych kamienic i monumentalnego Ratusza Miejskiego. W zabytkowych kamienicach mieszczą się kawiarnie, restauracje, sklepy i galerie, które tętnią życiem przez cały dzień. Warto tu przyjść, aby podziwiać architekturę, napić się kawy w jednej z lokalnych kawiarni, czy zwiedzić Muzeum Miejskie Wrocławia, mieszczące się w Ratuszu.

  1. Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to najstarsza część Wrocławia, która początkowo była oddzielną wyspą. Tuż obok przepięknej Katedry św. Jana Chrzciciela znajduje się Most Tumski, zwany też Mostem Zakochanych z racji wielu kłódek, które zakochani zawieszają na jego balustradzie. Warto również zobaczyć tuż obok katedry najstarszy zabytek Wrocławia – Kościół św. Idziego.

  1. Wrocławskie Krasnale

W całym mieście rozsiane są małe figury krasnali, które stały się jednym z symboli Wrocławia. Te urocze statuetki zaczęły pojawiać się na ulicach miasta od 2005 roku. Dzisiaj można znaleźć ich ponad 400 na różnych ulicach, placach, mostach i w parkach. Krasnale Wrocławskie to zabawna atrakcja, która z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

  1. Hala Stulecia

Hala Stulecia to majestatyczny obiekt, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wybudowana na początku XX wieku z okazji stulecia zwycięstwa nad Napoleonem, hala jest jednym z najważniejszych zabytków architektury XX wieku. Na terenie Hali Stulecia warto odwiedzić również Pergolę z Fontanną Multimedialną oraz Ogrody Japońskie.

  1. Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Wrocławski ZOO to najstarsze i największe zoo w Polsce, które przyciąga turystów z całego kraju. W ogrodzie zoologicznym można zobaczyć ponad 10 000 zwierząt, które reprezentują około 1000 gatunków. Warto odwiedzić „Afrykarium”, unikalne na skalę światową, gdzie na powierzchni około 1 hektara zaprezentowano wybrane ekosystemy Afryki.

Te pięć atrakcji to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o to, co Wrocław ma do zaoferowania. Znajdziesz tu wiele muzeów, teatrów, galerii, a także parków i ogrodów. Wrocław to miejsce, które oczaruje Cię swoją atmosferą, architekturą i historią.

Autor

Jak wybrać hotel ze SPA w Krakowie?

Jak wybrać hotel ze SPA w Krakowie?

Jak wybrać hotel ze SPA w Krakowie? Masz w planach kilkudniowy wypad do SPA? Rozważasz ofertę hoteli ze SPA w okolicach Krakowa, jak również w samym mieście? W takim razie poniższy tekst jest dla Ciebie. Podpowiemy w nim jak wybrać hotel ze SPA w Krakowie, który...

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną w Krakowie?

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną w Krakowie?

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną w Krakowie? Kraków uznawany jest za jedno z piękniejszych polskich miast. Trudno się temu dziwić – to miejsce wyjątkowe, oferujące niezliczenie wiele atrakcji turystycznych oraz rozrywek. Naturalnie więc każdego roku coraz...

Co robić w Karpaczu i okolicy? Poznaj najciekawsze atrakcje

Co robić w Karpaczu i okolicy? Poznaj najciekawsze atrakcje

Co robić w Karpaczu i okolicy? Poznaj najciekawsze atrakcje Wiele osób lubi odwiedzać polskie góry. Niektórzy decydują się tutaj na Tatry, ktoś inny wybierze Bieszczady, zaś innym do gustu przypadną malownicze Karkonosze. Bez względu na to, na jaki kierunek wyprawy...

Jak wybrać hotel pod Wrocławiem?

Jak wybrać hotel pod Wrocławiem?

Jak wybrać hotel pod Wrocławiem? Hotel pod Wrocławiem to doskonałe miejsce na odpoczynek z dala od centrum miasta. Jednak to również miejsce na organizację spotkań rodzinnych i wesela. Hotel pod Wrocławiem Z dala od miejskiego zgiełku znajduje się wyjątkowy hotel...